کاربر گرامی؛ ضمن سپاس از انتخاب سرویس پخش زنده آپارات لازم است پیش از شروع پخش زنده، توافقنامه و قوانین ذیل را مطالعه فرمایید، آپارات سرویس پخش زنده خود را تحت شرایط و مقررات این توافقنامه در اختیار شما می گذارد و شما به عنوان کاربران این سرویس ملزم به رعایت مفاد مذکور در این توافقنامه که ممکن است در آینده تغییر یابد، هستید.

رعایت قوانین جاری کشوری و بین‌المللی

کاربران متعهد می‌شوند هنگام استفاده از سرویس پخش زنده آپارات به تمام قوانین محلی، منطقه‌ای، کشوری و بین‌المللی عمل کند.

انتشار هرگونه محتوا که شامل انجام، ترویج یا تشویق عملی خلاف قوانین جاری کشور باشد، ممنوع است.

با توجه به ابلاغیه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، استریم بازی‌های حاوی محتوای مجرمانه یا فاقد مجوز از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ممنوع است. بر این اساس، خواهشمندیم از پخش زنده بازی‌هایی چون Grand Theft Auto (GTA), Mafia, Assassins, God of War, The Sims, Max Payne, Hitman, street fighter و هر بازی دیگری که طبق قوانین جاری کشور، مصداق محتوای مجرمانه است، اکیداً خودداری کنید. آپارات صرفا بستر استریم را برای کاربران ایرانی فراهم نموده است و در قبال محتوای استریم کاربران مسئولیتی ندارد.

تعلیق

اگر حساب کاربری شما برای مدتی مشخص یا برای همیشه مسدود شده باشد، ایجاد حساب کاربری جدید یا استفاده از هویت جعلی و حتی حضور در پخش زنده افراد دیگر ممنوع است.

دور زدن تعلیق علاوه بر افزودن به زمان تعلیق، ممکن است منجر به مسدود شدن دائمی حساب شما شود.

موارد آسیب به خود

هنگام پخش زنده، انجام هرگونه عملی که زندگی شما را به خطر بیندازد و یا به شما آسیب فیزیکی وارد کند، ممنوع است. این قانون شامل موارد زیر می‌شود اما به آنها محدود نیست.

  • تهدید به خودکشی
  • فشار عمدی فیزیکی (به‌عنوان مثال ۲۴ ساعت پخش زنده تک نفره)
  • استفاده از مواد مخدر

آزار و تهدید دیگران

هرگونه آزار، تهدید یا هتک حرمت دیگران در حین پخش زنده ممنوع است.

موراد زیر، مسائلی هستند که ما کوچکترین تحملی برای آن نداریم و حساب شما را برای همیشه مسدود می‌کنیم:

  • تلاش برای آسیب رساندن یا قتل دیگران
  • تلاش برای DDoS کردن یا گزارش غلط دادن به پلیس/ ادمین راجع به دیگران
  • نشان دادن اسلحه گرم یا سرد از قبیل چاقو، کلت و مواد منفجره

توهین، تبعیض و خشونت

انتشار هرگونه محتوا یا انجام هر عملی که ترویج‌دهنده و مشوّق تبعیض، توهین یا خشونت بر اساس قومیت، نژاد، جنسیت، سن، ناتوانی‌های جسمانی یا ذهنی، مذهب یا ملیت باشد ممنوع است.

حساب کاربری افراد خاطی بدون اخطار و برای همیشه مسدود می‌شود.

انتشار اطلاعات شخصی بدون اجازه

کاربران حق پخش اطلاعات شخصی افراد دیگر را بدون اجازه آنها ندارند. این اطلاعات شامل اسم واقعی، محل زندگی و شغل افراد می‌شود اما محدود به این موارد نیست.

استفاده از هویت جعلی

انتشار محتوا یا هر اقدام دیگری در راستای معرفی خود به‌جای شخصیت حقیقی یا حقوقی دیگر ممنوع است. به ویژه، معرفی خود به‌عنوان کارمند شرکت آپارات ممنوع است و منجر به مسدود شدن حساب شما برای همیشه می‌شود.

تقلب در بازی‌های آنلاین

تقلب یا انجام فعالیت‌هایی چون استفاده از برنامه‌های غیرمجاز یا هک کردن که باعث برتری ناعادلانه شما نسبت به بازیکنان دیگر شود، در بازی‌های آنلاین ممنوع است. این قانون شامل نگاه کردن به پخش زنده فرد دیگری که در حال رقابت با شما است نیز می‌شود.

قانون کپی رایت

تنها استریم رویداد های باتاخیر در سرویس پخش زنده آپارات مجاز است. بنابراین از نمایش محتوای از پیش ضبط شده ( فیلم، موزیک ویدیو و ...) بدلیل عدم رعایت قانون کپی‌رایت و باتاخیر نبودن محتوا اکیدا خودداری کنید.

مسئولیت پذیری

هنگام شروع پخش زنده در انتخاب دسته‌بندی دقت کنید. پخش زنده شما بر اساس دسته‌ای که انتخاب می‌کنید در لیست پخش قرار می‌گیرد و انتخاب دسته اشتباه باعث ایجاد بی‌نظمی و حذف احتمالی لایو شما از لیست‌های پخش زنده شود.

مسئولیت نظارت بر کامنت‌های هر پخش زنده برعهده صاحب کانال است. امکان حذف کامنت ها و مسدود سازی کامنت دهندگان برای صاحب کانال/ عامل پخش زنده وجود دارد.

مسئولیت محتوای منتشرشده در پخش زنده متوجه عامل پخش زنده است. در صورت مشاهده هرگونه نقض قوانین، آپارات این اختیار را دارد که در هر زمانی کانال شما را از لیست پخش عمومی خارج یا کانال شما را برای همیشه یا مدتی مشخص تعلیق کند.

در موارد بالا هیچ مسئولیتی متوجه آپارات نیست.